Młodzi publikują

 • 13 listopada 2016

30 października br. ukazało się pierwsze wydanie „Krzyża Luborzyckiego”, który po kilkuletniej przerwie powrócił do rąk parafian w odświeżonej wersji. Wolontariusze ŚDM zainspirowani zapałem włoskiej młodzieży, która gościła w naszej parafii w lipcu podczas międzynarodowych dni młodych, podjęli się trudu wskrzeszenia tradycji luborzyckiego periodyku. Pomysłodawcą stał się ks. Mieszko Ćwiertnia, który zaszczepił w młodzieży ideę odbudowy dawnej redakcji. Od września br. trwały przygotowania do wydania czasopisma. Na serii spotkań dyskutowano o formie gazety, celach, jakie ma stawiać przed sobą redakcja oraz wymiarze artykułów, tak, aby „Krzyż Luborzycki” nie stał się jedynie informatorem intencji mszalnych, ale aktywnie wpływał na duchową kondycje lokalnej wspólnoty. Ustaliwszy najważniejsze kwestie, dziesięcioosobowy skład zabrał się do …..List kardynała Stanisława Dziwisza w związku z uroczystością konsekracji kościoła przy sanktuarium św. Jana Pawła II

 • 9 października 2016

Drodzy bracia i siostry! Wielkie rzeczy uczynił nam Pan przez przykład świętego życia i dzieło wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Widzieliśmy to na własne oczy i nie ustajemy w dziękczynieniu za doznane łaski. Oficjalnie od dnia Jego beatyfikacji, a w sercu od dnia przejścia do Domu Ojca, z żywą wiarą zwracamy się do Boga za wstawiennictwem tego świętego Patrona, prosząc o potrzebne łaski i kierując się jego przykładem na naszej drodze do świętości. Jednym ze wspaniałych dzieł, które wyrosło właśnie z tej wiary i postawy wdzięczności Panu Bogu, jest Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W miejscu, gdzie w czasie zawieruchy wojennej ciężko pracował Karol Wojtyła, …..


Ogłoszenia parafialne XXVII niedziela zwykła – 02.10.2016

 • 9 października 2016

1. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. 2. Nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy o godz. 15:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tygodniu różaniec jest o godz. 17:30. Msza św. wieczorna o godz. 18:00. 3.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych z Komunią św. pojedziemy w piątek według ustalonego porządku. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 17:00. Od godz. 19:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość prywatnej adoracji. Będzie też okazja do spowiedzi. Adorację zakończymy Mszą św. o godz. …..


List Pasterski Episkopatu Polski z okazji VI Tygodnia Wychowania

 • 4 września 2016

WYCHOWANIE NAŚLADOWANIEM MIŁOSIERNEJ MIŁOŚCI BOGA List Pasterski Episkopatu Polski z okazji VI Tygodnia Wychowania 11-17 września 2016 r. Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia! Za tydzień w naszej Ojczyźnie rozpocznie się szósty Tydzień Wychowania, któremu w tym roku towarzyszyć będzie hasło Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia – „Miłosierni jak Ojciec”. Zastanówmy się, w jaki sposób rodzice, dziadkowie, nauczyciele, katecheci i duszpasterze mogą naśladować w wychowaniu miłosierną miłość Boga. Każdy z odczytanych przed chwilą fragmentów Pisma św. ukazuje prawdę o miłości łączącej wychowawcę z wychowankiem. W Ewangelii spotykamy Jezusa, za którym idą tłumy słuchających Go uczniów. Podążają one za Jezusem, mimo że zwraca się do nich z bardzo konkretnymi wymaganiami. Kochać swych …..


Ogłoszenia parafialne XXIII niedziela zwykła – 4.09.2016

 • 4 września 2016

1. Kalendarz liturgiczny: w czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. 2. Nieszpory dzisiaj o godz. 15:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 3. Dzisiaj Kalwaria Zebrzydowska przyjmuje XXIV Pielgrzymkę Rodzin. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy przybyli do Pani Kalwaryjskiej, by modlić się za rodziny naszej archidiecezji. 4. W czwartek w kaplicy w Pietrzejowicach odpust ku czci Matki Bożej Siewnej. Msza św. o godz. 18:00. 5. W środę, 14 września, nasz parafialny odpust. Uroczysta suma o godz. 11:00 6. Bóg zapłać za ofiary złożone w kaplicach w Goszycach, Rawałowicach i na Woli Luborzyckiej. Zostały przeznaczone na potrzeby kościoła. 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas …..


Ogłoszenia Parafialne XXII niedziela zwykła – 28.08.2016

 • 30 sierpnia 2016

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspominamy bł. Bronisławę, dziewicę, w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.   Nieszpory dzisiaj o godz. 15:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.   W sobotę rozpoczęli swą posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Krzysztof Piechowicz, który przybył z parafii MB Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach i ks. Mieszko Ćwiertnia z parafii w Niegowici. Polecamy Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi i życzymy owocnej pracy.   Kończą się wakacje. Okazja do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku nauki codziennie pół godziny przed Mszą św. Chcemy z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. Zapraszamy na Msze św. Będziemy się modlić o błogosławieństwo …..


Podziękowania

 • 4 sierpnia 2016

Światowe Dni Młodzieży to czas, w którym 643 pielgrzymów z Włoch odwiedziło naszą parafię. Do pracy zgłosiło się 15 wolontariuszy, którzy swoim wolnym czasem, doświadczeniem i językiem potrafili opanować różne niespodziewane sytuacje. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować właśnie im – bez nich parafia nie dałaby rady przyjąć tak dużej ilości osób. To dzięki nieprzespanym nocom, ogromnej wiedzy i doświadczenia w tak młodym wieku udało się osiągnąć coś niesamowitego! Dziękuję Wam drogie koleżanki i koledzy 🙂 Podziękowania również kieruję: – PARAFIANOM, którzy tak licznie otworzyli swoje drzwi dla pielgrzymów – ks. Tadeuszowi Majcherowi, ks. Józefowi Małocie i ks. Franciszkowi Walkoszowi – mgr inż. Wiesławowi Wójcikowi, za kilkuletnią współpracę przy organizacji ze …..


Entuzjastyczna wymiana doświadczeń

 • 4 sierpnia 2016

Światowe Dni Młodzieży dobiegły końca. Ostatni autokar z pielgrzymami opuścił naszą parafię już w poniedziałek – dzień po Mszy Posłania. Czy spotkanie z młodzieżą przyniosło tak wiele dobrego, o czym wspominano już na rok przed wielkim finałem? Kilkumiesięczne przygotowania na przyjazd młodych z całego świata dobiegły końca. Tygodnie formacji, rozmów i konsultacji miały przygotować parafię na jak najlepsze przyjęcie gości. Sprawdzić się mogliśmy już w poniedziałek (25.07), kiedy to od samego rana zaczęły przybywać pierwsze autokary z pielgrzymami z Ligurii. Operacja była niebywale skomplikowana pod względem logistycznym, bowiem w szczytowym momencie na rozlokowanie czekało sześciuset pielgrzymów. W wykonaniu zadania pomagały jednostki straży pożarnej z Marszowic i Goszyc oraz Policja. Nieocenione …..


Ogłoszenia parafialne XVIII niedziela zwykła – 31. 07. 2016

 • 3 sierpnia 2016

Kalendarz liturgiczny: dzisiaj wspominamy św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek wspominamy św. Jana MarięVianneya, prezbitera, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.   Nieszpory dzisiaj o godz. 1530. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.   Dzisiaj, Mszą św. Rozesłania, kończą się Światowe Dni Młodzieży. Był to czas modlitwy, spotkań i szczególna okazja do dawania świadectwa wiary przez młodych ludzi całego świata.   W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 1700. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek i sobotę według ustalonego          porządku.   W piątek od godz. 1900 będzie …..


Ogłoszenia parafialne II niedziela Adwentu – 4.12.2016

1. Kalendarz liturgiczny:

 • dzisiaj przypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
 • we wtorek wspominamy św. Mikołaja, biskupa,
 • w środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
 • w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 • w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w kościele o godz. 7:00, 9:00, 18:00,
  w kaplicach: Kocmyrzów i Pietrzejowice godz. 16:30, Łuczycei Wilków godz. 18:00.

2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Nieszpory o godz. 15:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Roraty w tygodniu codziennie o godz. 18:00. Razem z Maryją przygotowujemy się na przyjście Zbawiciela.

5. Druga niedziela Adwentu to dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem i kaplicami zbiórka do puszek, by wesprzeć katolików na Wschodzie.

6. Za tydzień w kaplicy w Wilkowie odpust ku czci św. Otylii.

7. Zespól charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas przed kościołem i kaplicą w Łuczycach, a w Kocmyrzowie, Pietrzejowicach i Wilkowie tylko 11 grudnia. Za dużą świecę przekazujemy do Caritas Archidiecezji Krakowskiej 12 zł, za małą 5 zł. Ofiary ponad te sumy są przeznaczone na wsparcie potrzebujących naszej parafii.

8. W zakrystii można jeszcze nabyć ostatni numer „Krzyża Luborzyckiego”. Pozostało kilka egzemplarzy.

9. W październiku i listopadzie indywidualni ofiarodawcy złożyli na potrzeby naszego kościoła 16 310 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Lista ofiarodawców jest wywieszona w gablocie parafialnej.

10. Zakończono prace konserwatorskie w kościele i kaplicy w Wilkowie. W minionym tygodniu rozebrano rusztowanie przy ścianie kościoła. Wykonano przewidziane na ten rok: izolacja przeciwwilgociowa oraz remont konserwatorski ceglanych murów kościoła w partii fundamentów ściany południowej nawy kościoła i ściany zakrystii, ściana południowa aneksu prezbiterium, w Wilkowie ściana południowa kaplicy. Była komisja konserwatorska. Prace rozliczono. Koszt wykonanych prac:

 • - fundamenty południowej ściany kościoła to 249 960,46 zł. Było dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 199 968,36 zł. Parafia dołożyła ze środków własnych 49 992,10 zł
 • - fundamenty zakrystii 105 011,79 zł. Dotacja ze środków Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora w Krakowie 80 000 zł. Udział parafii 25 011,79 zł,
 • - ściana południowa aneksu prezbiterium kościoła 129 846,88 zł. Dotacja Konserwatora z Krakowa 90 000 zł. Udział własny 39 846,88 zł,
 • - ściana kaplicy w Wilkowie 104 241,98 zł. Dotacja Małopolskiego Konserwatora 80 000 zł. Parafia dołożyła 24 241,98 zł.

W sumie wykonano prace za 589 061,11 zł. Z tego dotacje Ministerstwa Kultury i Małopolskiego Konserwatora to 449 968,36 zł, udział parafii 139 092,75 zł. Zostały jeszcze wykonane i wprawione okna w ścianie aneksu prezbiterium. W przyszłym roku chcemy kontynuować prace konserwatorskie. Do końca października w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego były przyjmowane wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich w roku 2017. Parafia wystąpiła z wnioskiem o dotację, by kontynuować prace przy fundamentach kościoła. Do końca lutego przyszłego roku będą przyjmowane wnioski u Małopolskiego Konserwatora. Parafia wystąpi z wnioskami o dotację, by kontynuować prace przy kościele i kaplicy w Wilkowie.

11. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania kl. III gimnazjum w sobotę:

 • godz. 9:00 - kl. 3c, d, r,
 • godz. 10:00 - kl. 3a, b, e.

12. Bóg zapłać mieszkańcom Łuczyce – Prądnik i Zwierzyniec za troskę o naszą świątynię i ofiarę 300 zł na potrzeby kościoła oraz 390 zł na kaplicę w Łuczycach. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona 9 lutego w kaplicy w Łuczycach. W tym tygodniu prosimy rodziny Łuczyce – Pustki.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

 • + Marianna Dukat z Wilkowa,
 • + Stanisława Heryjan z Łuczyc,
 • + Wanda Olawa z Maciejowic,
 • + Danuta Słaba z Marszowic.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

14. Św. Jan Chrzciciel zachęca nas dzisiaj: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Podejmijmy próbę pokonania swoich słabości i nałogów oraz pomnażania dobra.

28.11.2016r. Poniedziałek
 • 7:00 + Benedykt Kłapcia (od rodziny Mardaus z Trzebunii)
 • 18:00 Zbiorowa za zmarłych
29.11.2016r. Wtorek
 • 7:00 1. + Benedykt Kłapcia (od rodziny Mirochna z Trzebunii)
 • 7:00 2. + Robert Nocoń (od Renaty i Marka Bednarczyków z rodziną)
 • 18:00 Zbiorowa za zmarłych
30.11.2016r. Środa
 • 7:00 + Anna Knafel (od rodziny Trzebińskich)
 • 18:00 Zbiorowa za zmarłych
01.12.2016r. Czwartek
 • 7:00 + Anna Knafel (od wnuka Marcina z rodziną)
 • 18:00 + Damian Jamróz (od Krzysztofa Cioś)
02.12.2016r. Piątek
 • 7:00 1. W intencji chorych
 • 7:00 2. + Robert Nocoń (od rodziny Czapków)
 • 18:00 + Krystyna Muzyk (od koleżanek z ANS)
03.12.2016r. Sobota
 • 7:00 1. W intencji chorych
 • 7:00 2. + Tadeusz Szpik (od syna)
 • 18:00 + Leszek Knafel (od brata Andrzeja z rodziną)
04.12.2016r. Niedziela
 • 7:00 + Bolesław Wójcik i z rodziny Wójcików i Rodaków
 • 9:00 + Zofia, Adam Woźniak
 • 11:00 + Barbara Buczek
 • 16:00 + Jan, Józefa Łach
05.12.2016r. Poniedziałek
 • 7:00 + Benedykt Kłapcia (od Dyrektor Domu Pomocy w Prusach wraz z mieszkańcami)
 • 18:00 + Władysław Sykut, Anna, Ignacy Sykut
06.12.2016r. Wtorek
 • 7:00 + Katarzyna, Antoni Gołdyn
 • 18:00 1. + Maria Kwatera (od rodziny Wilkoszów)
 • 18:00 2. + Mikołaj Chochołek 2 rocz. śmierci
07.12.2016r. Środa
 • 7:00 + Robert Nocoń (od brata i siostry)
 • 18:00 Nowenna
08.12.2016r. Czwartek
 • 7:00 + Robert Nocoń (od rodziny Rodaków)
 • 18:00 + Maria Klimczyk intencja (od męża i rodziny)
09.12.2016r. Piątek
 • 7:00 + Robert Nocoń (od koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionych firm z Proszowic)
 • 18:00 1. + Stanisław Zakrzewski, Stanisław Chmiel
 • 18:00 2. + Edward Maleszak, Helena, Stanisław, Stanisław Przeniosło
10.12.2016r. Sobota
 • 7:00 + Tadeusz Szpik (od córki z mężem)
 • 18:00 1. + Robert Nocoń (od Józefa Hepko z rodziną)
 • 18:00 2. + Zdzisław Krawczyk (od chrześniaka Andrzeja z rodziną)
11.12.2016r. Niedziela
 • 7:00 + Edward Okrajek (od bratowej Kazimiery z rodziną)
 • 9:00 + Stanisław Łojek, Piotr Szczupak
 • 11:00 + Irena Felczak
 • 16:00 + Zdzisław Krawczyk (od Stanisławy Krzyżanowskiej)
12.12.2016r. Poniedziałek
 • 7:00 + Tadeusz Szpik (od Stenii i Jan)a
 • 18:00 + Edward Okrajek (od Jana Porębskiego)
13.12.2016r. Wtorek
 • 7:00 + Janina Jakubas 1 rocz. śmierci
 • 18:00 1. + Damian Jamróz intencja (od Żanety)
 • 18:00 2. + Zdzisław Krawczyk 1 rocz. śmierci
14.12.2016r. Środa
 • 7:00 + Marianna Kutkowska w 4 rocz. śmierci
 • 18:00 Nowenna
15.12.2016r. Czwartek
 • 7:00 + Tadeusz Szpik (od rodziny Kułagów i Zimnych)
 • 18:00 + Władysław Szczałba zmarli rodzice, Antonina Rodak
16.12.2016r. Piątek
 • 7:00 + Tadeusz Szpik (od rodziny Pułków)
 • 18:00 1. + Ewa Wójcik intencja (od córki Małgorzaty)
 • 18:00 2. + Krystyna Muzyk (od rodziny Muzyków z Krakowa)
17.12.2016r. Sobota
 • 7:00 + Robert Nocoń (od rodziny Migas)
 • 18:00 1. + Piotr, Karolina, Józef, Stanisław Kaczmarczyk
 • 18:00 2. + Stefania Pałetko (od Heleny Wójcik z rodziną)
18.12.2016r. Niedziela
 • 7:00 + Leszek Korfel 1 rocz. śmierci
 • 9:00 + Zygmunt Łączny, Józefa i Józef
 • 11:00 Roczek Dzieci
 • 16:00 + Stanisław Krzywdziak (od chrześnicy Krystyny z rodziną)
19.12.2016r. Poniedziałek
 • 7:00 + Tadeusz Szpik (od Ireny Dymek)
 • 18:00 + Edward Maj 3 rocz. śmierci
20.12.2016r. Wtorek
 • 7:00 + Cecylia Wilk (od wnuczki Agnieszki z rodziną)
 • 18:00 1. + Tadeusz Szpik (od rodziny Morków)
 • 18:00 2. + Kazimierz Szlęczek (od Iwony z rodziną)
21.12.2016r. Środa
 • 7:00 + Tadeusz Szpik
 • 18:00 Nowenna
22.12.2016r. Czwartek
 • 7:00 + Lucjan Walczak (od żony)
 • 18:00 + Anna Knafel (od rodziny Mazurków z Goszyc)
23.12.2016r. Piątek
 • 7:00 + Elżbieta Berczacka, zm. z rodziny: Elżbieta, Piotr, Ryszard, Jan i Józef
 • 18:00 1. + Ewa Wójcik intencja (od mamy Stanisławy)
 • 18:00 2. + Adela Korcala w 6 rocz. śmierci, Stanisław mąż w 10 rocz. śmierci
24.12.2016r. Sobota
 • 7:00 1. + Tadeusz, Jadwiga i Antoni Szczałba
 • 7:00 2. + Marta Raj
 • 7:00 3. + Ewa Wójcik (od syna z żoną)
25.12.2016r. Niedziela
 • 0:00 W intencji Parafian
 • 7:00 + Jan Natkaniec 2 rocz. śmierci i Andrzej, Franciszek, Wiktoria Natkaniec
 • 9:00 + Roman Dzioba
 • 11:00 + Helena, Henryk Wójcik, zm. z rodziny Wójcików, Janeczków
 • 13:00 + Kazimierz Herian 5 rocz. śmierci
26.12.2016r. Niedziela
 • 7:00 + Stanisław Górnikowski 6 rocz. śmierci, Dorota Bielecka
 • 9:00 W 70 rocznicę urodzin Wiesławy o Bł.Boże
 • 11:00 Za parafian
 • 16:00 + Edward Okrajek (od siostrzeńca Stanisława z rodziną)

Grudzień

04.12 - Niedziela
 • + Zofia Spisak, Czesław, Stanisław Marek
07.12 - Środa
 • + Marcjanna, Stanisław Sendor i zmarli z Rodziny
11.12 - Niedziela
 • + Jan Zbroja i rodzice
18.12 - Niedziela
 • + Artur Żurek, jego rodzice i chrzestna
21.12 - Środa
 • + Bolesław Kajta, w 6 rocznicę Śmierci
24.12 - Sobota (Pasterka)
 • Za parafian
25.12 - Niedziela
 • + Józef Gołdyn
26.12 - Poniedziałek
 • + Stanisław, jego rodzice i siostra

Grudzień

01.12 - Czwartek
 • W intencji Róży
04.12 - Niedziela
 • O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Wcisło
08.12 - Czwartek
 • + Marianna Sieńko (int. od brata z rodziną)
11.12 - Niedziela
 • O błogosławieństwo Boże dla Kamila w 18 rocznicę urodzin
15.12 - Czwartek
 • + Antoni i Maria Bubak
18.12 - Niedziela
 • + Stanisław Gajoch z rodziną
22.12 - Czwartek
 • + Marianna Sieńko (int. od wnuczki Karoliny z mężem i dziećmi)
24.12 - Sobota (Pasterka)
 • W intencji mieszkańców
25.12 - Niedziela
 • O błogosławieństwo Boże dla rodziny
26.12 - Poniedziałek
 • + Jan, Marianna

Grudzień

04.12 - Niedziela
 • + Kazimierz Kulka (int. od córki z mężem)
11.12 - Niedziela
 • + Marianna Wójcik, 1 rocznica śmierci
15.12 - Czwartek
 • + Kazimierz Kulka (int. od rodziny Bartoszków)
18.12 - Niedziela
 • + Wiktoria i Józef Pudełko, rodz. Kowalczyków
24.12 - Sobota (Pasterka)
 • W intencji mieszkańców
25.12 - Niedziela
 • + Kazimierz Kulka (int. od Marka Maja z rodziną)
26.12 - Poniedziałek
 • + Tadeusz Pietras
29.12 - Czwartek
 • + Kazimierz Kulka (int. od brata Mariusza z rodziną)

Grudzień

04.12 - Niedziela
 • + Kazimierz Morański w 5 rocznicę śmierci
11.12 - Niedziela (Odpust)
 • + W intencji mieszkańców
14.12 - Środa
 • + Ludwik Duniec (int. od Józefa Kołodzieja z rodziną)
18.12 - Niedziela
 • + Edward Adamczyk w 1 rocznicę śmierci
24.12 - Sobota (Pasterka)
 • + W intencji mieszkańców
25.12 - Niedziela
 • + Jolanta Machnik (int. od sąsiadów - rodziny Sokołów)
26.12 - Poniedziałek
 • + Mieczysław, Stanisława, Jacek
28.12 - Środa
 • + Ludwik Duniec (int. od rodziny Grudniów i Cymańskich)