WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

 • 27 grudnia 2016

1. Po co kolęda? Święta Bożego Narodzenia to Święta pełne miłości, braterstwa i radości. Wśród chrześcijan wytwarzają one szczególną więź i poczucie wspólnoty przez przeżywanie prawdy o Wcieleniu Bożego Słowa i zstąpieniu Syna Bożego na ziemię. Klimat tych Świąt sprawia, że ludzie w tym okresie chcą być bliscy sobie, chcą ten czas przeżywać razem w rodzinie przy stole wigilijnym. Pięknym zwyczajem jest odwiedzanie w tych dniach świątecznych swoich krewnych, przyjaciół, a także ludzi samotnych. Na ulicach, w domach i na klatkach schodowych słychać śpiew kolędników, którzy wędrują od domu do domu z życzeniami. Nie dziwi więc nikogo w tym czasie widok kapłana, duszpasterza odwiedzającego domy swoich parafian. Tradycja kolędowania sięga …..


Młodzi publikują

 • 13 listopada 2016

30 października br. ukazało się pierwsze wydanie „Krzyża Luborzyckiego”, który po kilkuletniej przerwie powrócił do rąk parafian w odświeżonej wersji. Wolontariusze ŚDM zainspirowani zapałem włoskiej młodzieży, która gościła w naszej parafii w lipcu podczas międzynarodowych dni młodych, podjęli się trudu wskrzeszenia tradycji luborzyckiego periodyku. Pomysłodawcą stał się ks. Mieszko Ćwiertnia, który zaszczepił w młodzieży ideę odbudowy dawnej redakcji. Od września br. trwały przygotowania do wydania czasopisma. Na serii spotkań dyskutowano o formie gazety, celach, jakie ma stawiać przed sobą redakcja oraz wymiarze artykułów, tak, aby „Krzyż Luborzycki” nie stał się jedynie informatorem intencji mszalnych, ale aktywnie wpływał na duchową kondycje lokalnej wspólnoty. Ustaliwszy najważniejsze kwestie, dziesięcioosobowy skład zabrał się do …..List kardynała Stanisława Dziwisza w związku z uroczystością konsekracji kościoła przy sanktuarium św. Jana Pawła II

 • 9 października 2016

Drodzy bracia i siostry! Wielkie rzeczy uczynił nam Pan przez przykład świętego życia i dzieło wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Widzieliśmy to na własne oczy i nie ustajemy w dziękczynieniu za doznane łaski. Oficjalnie od dnia Jego beatyfikacji, a w sercu od dnia przejścia do Domu Ojca, z żywą wiarą zwracamy się do Boga za wstawiennictwem tego świętego Patrona, prosząc o potrzebne łaski i kierując się jego przykładem na naszej drodze do świętości. Jednym ze wspaniałych dzieł, które wyrosło właśnie z tej wiary i postawy wdzięczności Panu Bogu, jest Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W miejscu, gdzie w czasie zawieruchy wojennej ciężko pracował Karol Wojtyła, …..


Ogłoszenia parafialne XXVII niedziela zwykła – 02.10.2016

 • 9 października 2016

1. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. 2. Nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy o godz. 15:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tygodniu różaniec jest o godz. 17:30. Msza św. wieczorna o godz. 18:00. 3.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych z Komunią św. pojedziemy w piątek według ustalonego porządku. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 17:00. Od godz. 19:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość prywatnej adoracji. Będzie też okazja do spowiedzi. Adorację zakończymy Mszą św. o godz. …..


List Pasterski Episkopatu Polski z okazji VI Tygodnia Wychowania

 • 4 września 2016

WYCHOWANIE NAŚLADOWANIEM MIŁOSIERNEJ MIŁOŚCI BOGA List Pasterski Episkopatu Polski z okazji VI Tygodnia Wychowania 11-17 września 2016 r. Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia! Za tydzień w naszej Ojczyźnie rozpocznie się szósty Tydzień Wychowania, któremu w tym roku towarzyszyć będzie hasło Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia – „Miłosierni jak Ojciec”. Zastanówmy się, w jaki sposób rodzice, dziadkowie, nauczyciele, katecheci i duszpasterze mogą naśladować w wychowaniu miłosierną miłość Boga. Każdy z odczytanych przed chwilą fragmentów Pisma św. ukazuje prawdę o miłości łączącej wychowawcę z wychowankiem. W Ewangelii spotykamy Jezusa, za którym idą tłumy słuchających Go uczniów. Podążają one za Jezusem, mimo że zwraca się do nich z bardzo konkretnymi wymaganiami. Kochać swych …..


Ogłoszenia parafialne XXIII niedziela zwykła – 4.09.2016

 • 4 września 2016

1. Kalendarz liturgiczny: w czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. 2. Nieszpory dzisiaj o godz. 15:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 3. Dzisiaj Kalwaria Zebrzydowska przyjmuje XXIV Pielgrzymkę Rodzin. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy przybyli do Pani Kalwaryjskiej, by modlić się za rodziny naszej archidiecezji. 4. W czwartek w kaplicy w Pietrzejowicach odpust ku czci Matki Bożej Siewnej. Msza św. o godz. 18:00. 5. W środę, 14 września, nasz parafialny odpust. Uroczysta suma o godz. 11:00 6. Bóg zapłać za ofiary złożone w kaplicach w Goszycach, Rawałowicach i na Woli Luborzyckiej. Zostały przeznaczone na potrzeby kościoła. 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas …..


Ogłoszenia Parafialne XXII niedziela zwykła – 28.08.2016

 • 30 sierpnia 2016

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspominamy bł. Bronisławę, dziewicę, w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.   Nieszpory dzisiaj o godz. 15:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.   W sobotę rozpoczęli swą posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Krzysztof Piechowicz, który przybył z parafii MB Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach i ks. Mieszko Ćwiertnia z parafii w Niegowici. Polecamy Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi i życzymy owocnej pracy.   Kończą się wakacje. Okazja do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku nauki codziennie pół godziny przed Mszą św. Chcemy z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. Zapraszamy na Msze św. Będziemy się modlić o błogosławieństwo …..


Podziękowania

 • 4 sierpnia 2016

Światowe Dni Młodzieży to czas, w którym 643 pielgrzymów z Włoch odwiedziło naszą parafię. Do pracy zgłosiło się 15 wolontariuszy, którzy swoim wolnym czasem, doświadczeniem i językiem potrafili opanować różne niespodziewane sytuacje. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować właśnie im – bez nich parafia nie dałaby rady przyjąć tak dużej ilości osób. To dzięki nieprzespanym nocom, ogromnej wiedzy i doświadczenia w tak młodym wieku udało się osiągnąć coś niesamowitego! Dziękuję Wam drogie koleżanki i koledzy 🙂 Podziękowania również kieruję: – PARAFIANOM, którzy tak licznie otworzyli swoje drzwi dla pielgrzymów – ks. Tadeuszowi Majcherowi, ks. Józefowi Małocie i ks. Franciszkowi Walkoszowi – mgr inż. Wiesławowi Wójcikowi, za kilkuletnią współpracę przy organizacji ze …..


Entuzjastyczna wymiana doświadczeń

 • 4 sierpnia 2016

Światowe Dni Młodzieży dobiegły końca. Ostatni autokar z pielgrzymami opuścił naszą parafię już w poniedziałek – dzień po Mszy Posłania. Czy spotkanie z młodzieżą przyniosło tak wiele dobrego, o czym wspominano już na rok przed wielkim finałem? Kilkumiesięczne przygotowania na przyjazd młodych z całego świata dobiegły końca. Tygodnie formacji, rozmów i konsultacji miały przygotować parafię na jak najlepsze przyjęcie gości. Sprawdzić się mogliśmy już w poniedziałek (25.07), kiedy to od samego rana zaczęły przybywać pierwsze autokary z pielgrzymami z Ligurii. Operacja była niebywale skomplikowana pod względem logistycznym, bowiem w szczytowym momencie na rozlokowanie czekało sześciuset pielgrzymów. W wykonaniu zadania pomagały jednostki straży pożarnej z Marszowic i Goszyc oraz Policja. Nieocenione …..


Ogłoszenia parafialne II niedziela zwykła – 15.01.2017

1. Kalendarz liturgiczny:

 • we wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata,
 • w czwartek wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
 • w sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

2. Nieszpory dzisiaj o godz. 15:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy rodziców z dziećmi, które w styczniu ubiegłego roku przyjęły sakrament chrztu św. Po Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo dzieci.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:00 koncert kolęd w wykonaniu Grupy Apostolskiej.

5. Porządek wizyty duszpasterskiej:

16.01.2017

8:30 - Łuczyce Stara Wieś (P. Czarny - P. Janik)

8:30 - Maciejowice I

17.01.2017

8:30 - Baranówka Firlejów II (od ul. Spokojnej - P. Walczak)

8:30 - Kocmyrzów (P. Dubiel - Szkoła)

18.01.2017

8:30 - Baranówka Firlejów I (P. Żółtowscy - do Orzechowej Drogi)

15:00 - Wysiołek Luborzycki Kapkazy

19.01.2017

14:00 - Wysiołek Luborzycki Winnica

13:00 - Wysiołek Luborzycki Radwany (P. Ząbczyńska – P. Kryus)

20.01.2017

8:30 - Maciejowice III

15:00 - Rawałowice od Biórkowa

21.01.2017

8:30 - Legionówka - Las Wilkowski

8:30 - Luborzyca Podbaranie

8:30 - Marszowice od gór Marszowickich

23.01.2017

8:30 - Wilków I Kolonia od Marszowic, Kolonia pod P. Jareckiego obie strony do P. Tłustowskiego, Dwór do P. Świdra

Zmiana:
Marszowice od Gór Marszowskich zostały przełożone z 11.01.2017 na sobotę, 21.01.2017.

6. W dniach 16 – 24.09.2017 roku organizowana jest parafialna pielgrzymka Litwa, Łotwa i Estonia. Zapisy u ks. proboszcza lub u p. Elżbiety Niedzielskiej – Baran z Łuczyc. Informacja w zakrystii.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Radwan za troskę o naszą świątynię i ofiarę 320 zł na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z Kapkaz.

8. W ostatnim czasie odeszli do Pana:

 • + Kazimierz Cygan z Goszyc,
 • + Wojciech Prochalski z Rawałowic,
 • + Julian Rudziński z Kocmyrzowa.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. Jan Chrzciciel wskazując na Jezusa powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”. Korzystajmy z możliwości spotkania z Jezusem w Eucharystii, by wysłużyć sobie niebo.

09.01.2017r. Poniedziałek
 • 7:00 + Elżbieta i Sylwester Kutkowscy
 • 7:00
 • 18:00 + Wiesław Łędzki od Małgorzaty i Józefa Dońców
10.01.2017r. Wtorek
 • 7:00 + Eugeniusz Bletek – int. od siostry
 • 7:00
 • 18:00 + Wiesław Łędzki od Zosi i Łukasza z dziećmi
11.01.2017r. Środa
 • 7:00 + Wiesław Łędzki od Stowarzyszenia "Szansa"
 • 7:00
 • 18:00 Nowenna
12.01.2017r. Czwartek
 • 7:00 + Piotr, Stanisław Jagła
 • 7:00
 • 18:00 + Jan w 10 rocz. śmierci, Helena Senderscy
13.01.2017r. Piątek
 • 7:00 + Elżbieta Kutkowska od rodziny Dudzińskich
 • 7:00
 • 18:00 + Renata Wilkołak od rodziny Michalskich z Polanowic
14.01.2017r. Sobota
 • 7:00 + Elżbieta Kutkowska od Krzysztofa i Zofii Michalik
 • 7:00
 • 18:00 + Wiesław Łędzki od Joli i Mariana z dziećmi
15.01.2017r. Niedziela
 • 7:00 Dziękczynna z okazji urodzin Wojciecha Heriana oraz z Mateusza z prośbą o Bł. Boże i opiekę MB
 • 9:00 + Jerzy Kaczmarczyk od syna Piotra z rodziną
 • 11:00 O Bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla uczestników pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej
 • 16:00 + Wiesław Łędzki od rodziny Kowalów
16.01.2017r. Poniedziałek
 • 7:00 + Wiesław Łędzki od Moniki i Dominika
 • 7:00
 • 18:00 + Eugenisz Bletek od syna z żoną
17.01.2017r. Wtorek
 • 7:00 + Elżbieta Kutkowska od Marka i Grażyny Krawczyk
 • 7:00
 • 18:00 + Renata Wilkołak od szwagierki Ewy z Polanowic
18.01.2017r. Środa
 • 7:00 + Józef i Izydor
 • 7:00
 • 18:00 Nowenna
19.01.2017r. Czwartek
 • 7:00 + Wiesław Łędzki od Ani i Szubo
 • 7:00
 • 18:00 + Jerzy Kaczmarczyk od córki z rodziną
20.01.2017r. Piątek
 • 7:00 + Elżbieta Kutkowska od Pelagii Kutkowskiej
 • 7:00
 • 18:00 + Irena Heljak w 4 rocz. śmierci
21.01.2017r. Sobota
 • 7:00 + Jan Chmiel 10 rocz. Śmierci
 • 7:00
 • 18:00 + Joanna Nowak 9 rocz. śmierci
22.01.2017r. Niedziela
 • 7:00 + Jan i Karolina Kwiecień i Czesław Szopa
 • 9:00 Dziękczynna w 90 rocz. urodzin Stanisława
 • 11:00 Roczek dzieci
 • 16:00 + Helena w 16 rocz. śmierci i Henryk Wójcik

Styczeń

01.01.2017r. 08:00 (niedziela)
 • O zdrowie i Bł. Boże dla ks. Mieszka i dla Mieczysławy Wierzba
04.01.2017r. 17:00 (środa)
 • O Bł. Boże dla mieszkańców Kocmyrzowa od Dubiela do Bartoszka
06.01.2017r. 08:00 (piątek)
 • + Wincentyna i Stanisław Sułkowscy i syn Stanisław
08.01.2017r. 08:00 (niedziela)
 • + Józef Pyciński
15.01.2017r. 08:00 (niedziela)
 • + Wiktoria i Piotr Jurek z synami
18.01.2017r. 17:00 (środa)
 • + Marianna Chmiel od Moniki i Jarosława z rodziną
22.01.2017r. 08:00 (niedziela)
 • + Helena i Stefan Łakomy

Styczeń

01.01.2017r. 10:00 (niedziela)
 • + Zmarli z rodziny Żuków i Formickich
05.01.2017r. 17:00 (czwartek)
 • + Kamila Amrozik od Róży Różańcowej MB
06.01.2017r. 10:00 (piątek)
 • + Kamila Amrozik od syna z żoną
08.01.2017r. 10:00 (niedziela)
 • + Zmarli z rodziny Łachów i Bandurów
12.01.2017r. 17:00 (czwartek)
 • + Marek Ćwikliński od Barbary Strojniak z rodziną
15.01.2017r. 10:00 (niedziela)
 • + Kamila Amrozik od p. Dominiakowej z rodziną
19.01.2017r. 17:00 (czwartek)
 • Bł. Boże dla mieszkańców Łuczyce – Pod Kopecem, Lipki i nad Potokiem
22.01.2017r. 10:00 (niedziela)
 • + Kamila Amrozik od wnuka Krzysztofa i Ewy z rodzinami

Grudzień

29.12.2016r. 17:00 (czwartek)
 • + Kazimierz Kukla – int. od brata Mariusza z rodziną

Styczeń

01.01.2017. 08:00 (niedziela)
 • + Bogusław Wilk od rodziny Lechów
06.01.2017. 17:00 (czwartek)
 • + Bogusław Wilk od KGW Pietrzejowice
 • v
08.01.2017. 08:00 (niedziela)
 • + Bogusław Wilk od żony z synem Piotrem
10.01.2017. 17:00 (Wtorek)
 • + Bogdan Wilk – int. od Ryszarda Nowaka
15.01.2017. 08:00 (niedziela)
 • + Bogusław Wilk od syna Leszka z rodziną
22.01.2017. 08:00 (niedziela)
 • + Marianna i Stanisław Tomczyk i Zofia Knafel

Grudzień

28.12.2016r. 17:00 (środa)
 • + Ludwik Duniec – int. od rodziny Grudniów i Cymańskich

Styczeń

01.01.2017r. 10:00 (niedziela)
 • Teresa i Zdzisław, Alicja, Ignacy, Katarzyna, Franciszek, Zdzisław
06.01.2017r. 10:00 (piątek)
 • + Krzysztof Jednaki w 1 rocz. śmierci
08.01.2017r. 10:00 (niedziela)
 • + Natalia, Bronisław, Stanisława, Julian, Tadeusz
11.01.2017r. 17:00 (środa)
 • + Janina Gajoch – int. od rodziny Mazurków i Małków
15.01.2017r. 10:00 (niedziela)
 • + Stefania Pałetko w 1 rocz. śmierci
22.01.2017r. 10:00 (niedziela)
 • + Józef Krzeczowski w 1 rocz. śmierci

Wizyta Duszpasterska 2016/2017

Zmiana: Marszowice od Gór Marszowskich zostały przełożone z 11.01.2017 na sobotę, 21.01.2017.

27.12.2016

8:30 - Baranówka Orzechowa Droga

8:30 - Rawałowice od Szosy Proszowickiej

28.12.2016

8:30 - Kocmyrzów Kolejka II

8:30 - Łuczyce Załucek - Zwierzyniec

8:30 - Pietrzejowice II

29.12.2016

8:30 - Goszyce I (Dwór - Szkoła)

8:30 - Łuczyce Kopiec II (P. Jaworowscy – P. Raś)

30.12.2016

8:30 - Goszyce II(P. Przewłocki - P. Natkaniec)

8:30 - Łuczyce Prądnik

8:30 - Maciejowice II

31.12.2016

8:30 - Goszyce II (P. Kurowskich - P. Bielawskich)

8:30 - Łuczyce Pustki

2.01.2017

8:30 - Kocmyrzów od P. Zaręby

8:30 - Szosa Proszowska od Sulechowa

03.01.2017

8:30 - Baranówka od Łuczyc I

8:30 - Kocmyrzów (P. Chmiel - P. Chmiel)

04.01.2017

8:30 - Kocmyrzów (Szkoła - P. Bartoszek)

15:00 - Łuczyce Lipki - Kopiec I, (P. Koster - boisko)

05.01.2017

14:00 - Baranówka od Łuczyc II

13:00 - Baranówka P. Zwoleń - P. Nowak - P. Kawula

8:30 - Łuczyce Stara Wieś PKP

06.01.2017

13:00 - Łuczyce Stara Wieś (P. Rewers – P. Prusek)

07.01.2017

8:30 - Baranówka Kawula - Szkoła

8:30 - Folwark Wilkowski I

08.01.2017

14:00 - Luborzyca Piotrowiec (P. Stefańczyk - P. Myśliwiec)

09.01.2017

8:30 - Marszowice od Polanowic

8:30 - Luborzyca Piotrowiec (P. Łach - P. Jurek)

10.01.2017

8:30 - Kocmyrzów (P. Kawula - P. Węgrzyn)

8:30 - Szosa Proszowska od Pietrzejowic

11.01.2017

15:00 - Łuczyce Lipki - Kopiec I, (boisko - P. Baran)

8:30 - Marszowice od gór Marszowickich

12.01.2017

14:00 - Folwark Wilkowski II (od Woli Luborzyckiej do Lasu Marszowickiego wzduż drogi)

13:00 - Kocmyrzów Kolejka I

8:30 - Wysiołek Luborzycki Rosja

13.01.2017

15:00 - Goszyce I (P. Skrzyńscy - Szkoła)

8:30 - Luborzyca Zapusta

14.01.2017

8:30 - Łuczyce Las

8:30 - Pietrzejowice I

8:30 - Wola Luborzycka

16.01.2017

8:30 - Łuczyce Stara Wieś (P. Czarny - P. Janik)

8:30 - Maciejowice I

17.01.2017

8:30 - Baranówka Firlejów II (od ul. Spokojnej - P. Walczak)

8:30 - Kocmyrzów (P. Dubiel - Szkoła)

18.01.2017

8:30 - Baranówka Firlejów I (P. Żółtowscy - do Orzechowej Drogi)

15:00 - Wysiołek Luborzycki Kapkazy

19.01.2017

14:00 - Wysiołek Luborzycki Winnica

13:00 - Wysiołek Luborzycki Radwany (P. Ząbczyńska – P. Kryus)

20.01.2017

8:30 - Maciejowice III

15:00 - Rawałowice od Biórkowa

21.01.2017

8:30 - Legionówka - Las Wilkowski

8:30 - Luborzyca Podbaranie

8:30 - Marszowice od gór Marszowickich

23.01.2017

8:30 - Wilków I Kolonia od Marszowic, Kolonia pod P. Jareckiego obie strony do P. Tłustowskiego, Dwór do P. Świdra

24.01.2017

8:30 - Łuczyce P. Dzioba -P. Łach

25.01.2017

15:00 - Wilków II od Goszyckiej granicy, Kolonia do P. Zimnego, Stara Wieś do P. Zębali

26.01.2017

13:00 - Wysiołek Luborzycki Radwany (P. Mucha – P. Chmiel)

Prosimy przyjechać po księdza i ministrantów