Ogłoszenia Parafialne XXII niedziela zwykła – 28.08.2016

 • 30 sierpnia 2016

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspominamy bł. Bronisławę, dziewicę, w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.   Nieszpory dzisiaj o godz. 15:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.   W sobotę rozpoczęli swą posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Krzysztof Piechowicz, który przybył z parafii MB Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach i ks. Mieszko Ćwiertnia z parafii w Niegowici. Polecamy Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi i życzymy owocnej pracy.   Kończą się wakacje. Okazja do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku nauki codziennie pół godziny przed Mszą św. Chcemy z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. Zapraszamy na Msze św. Będziemy się modlić o błogosławieństwo …..


Podziękowania

 • 4 sierpnia 2016

Światowe Dni Młodzieży to czas, w którym 643 pielgrzymów z Włoch odwiedziło naszą parafię. Do pracy zgłosiło się 15 wolontariuszy, którzy swoim wolnym czasem, doświadczeniem i językiem potrafili opanować różne niespodziewane sytuacje. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować właśnie im – bez nich parafia nie dałaby rady przyjąć tak dużej ilości osób. To dzięki nieprzespanym nocom, ogromnej wiedzy i doświadczenia w tak młodym wieku udało się osiągnąć coś niesamowitego! Dziękuję Wam drogie koleżanki i koledzy 🙂 Podziękowania również kieruję: – PARAFIANOM, którzy tak licznie otworzyli swoje drzwi dla pielgrzymów – ks. Tadeuszowi Majcherowi, ks. Józefowi Małocie i ks. Franciszkowi Walkoszowi – mgr inż. Wiesławowi Wójcikowi, za kilkuletnią współpracę przy organizacji ze …..


Entuzjastyczna wymiana doświadczeń

 • 4 sierpnia 2016

Światowe Dni Młodzieży dobiegły końca. Ostatni autokar z pielgrzymami opuścił naszą parafię już w poniedziałek – dzień po Mszy Posłania. Czy spotkanie z młodzieżą przyniosło tak wiele dobrego, o czym wspominano już na rok przed wielkim finałem? Kilkumiesięczne przygotowania na przyjazd młodych z całego świata dobiegły końca. Tygodnie formacji, rozmów i konsultacji miały przygotować parafię na jak najlepsze przyjęcie gości. Sprawdzić się mogliśmy już w poniedziałek (25.07), kiedy to od samego rana zaczęły przybywać pierwsze autokary z pielgrzymami z Ligurii. Operacja była niebywale skomplikowana pod względem logistycznym, bowiem w szczytowym momencie na rozlokowanie czekało sześciuset pielgrzymów. W wykonaniu zadania pomagały jednostki straży pożarnej z Marszowic i Goszyc oraz Policja. Nieocenione …..


Ogłoszenia parafialne XVIII niedziela zwykła – 31. 07. 2016

 • 3 sierpnia 2016

Kalendarz liturgiczny: dzisiaj wspominamy św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek wspominamy św. Jana MarięVianneya, prezbitera, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.   Nieszpory dzisiaj o godz. 1530. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.   Dzisiaj, Mszą św. Rozesłania, kończą się Światowe Dni Młodzieży. Był to czas modlitwy, spotkań i szczególna okazja do dawania świadectwa wiary przez młodych ludzi całego świata.   W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 1700. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek i sobotę według ustalonego          porządku.   W piątek od godz. 1900 będzie …..


‚Wejściówki’ na ŚDM

 • 23 lipca 2016

Osoby zainteresowane wydarzeniami związanymi ze Światowymi Dniami Młodzieży zachęcamy do kontaktu z ks. Proboszczem. Posiada on wejściówki niezbędne do uczestnictwa w uroczystościach z Papieżem.


Informacja dot. informowaniu o przyjeździe pielgrzymów

 • 23 lipca 2016

Szanowni Państwo, W związku z przyjazdem grupy z Włoch, kontaktować się będziemy BEZPOŚREDNIO popołudniu w poniedziałek (po 15:00) z godzina i miejscem odebrania (nie dotyczy osób przyjmujących pielgrzymów przyjeżdżających we wtorek!). Wszelkie pytania proszę kierować do Adama Przewoźnika (606909687).


Światowe Dni Młodzieży – niezbędnik

 • 18 lipca 2016

Na lipcowe wydarzenia warto spojrzeć z nieco innej perspektywy, co może przynieść wiele korzyści, nawet tym niezaangażowanym bezpośrednio w święto młodych. Zanim powitamy gości z całego świata, warto zapoznać się z kilkoma istotnymi faktami dotyczącymi ww. wydarzenia. Kiedy? Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii rozpoczynają się 25 lipca. Właśnie wtedy od godzin popołudniowych zaczną przybywać do nas pielgrzymi. W ostatnich dniach nasi wolontariusze kontaktowali się z gospodarzami, aby m.in. ustalić godziny przyjęcia gości. Jest to kluczowa informacja, bowiem po przyjeździe i załatwieniu spraw organizacyjnych każdy pielgrzym będzie oddelegowany do odpowiedniego domu. Gospodarze, którzy zadeklarowali gotowość przyjęcia w godzinach późno popołudniowych bądź wieczornych, nie muszą się martwić, bowiem w takim wypadku …..


Ogłoszenia parafialne na XV niedzielę zwykłą – 10.07.2016

 • 10 lipca 2016

1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, we wtorek wspominamy św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w środę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek wspominamy św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. 2. Nieszpory dzisiaj o godz. 15:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 3. W środę, 13 lipca, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19:00, po niej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Ze względu na nabożeństwo kancelaria parafialna będzie nieczynna. 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Rodziny Kolpinga. 5. W niedzielę, 17 lipca, po każdej Mszy św. w …..


Jak poruszać się po Krakowie podczas ŚDM?

 • 5 lipca 2016

W czasie trwania ŚDM miasto zostanie podzielone na kilka stref, w których będą obowiązywały ograniczenia w poruszaniu się pojazdów. Strefy te można podzielić na dwie grupy. Planując podróż, zwłaszcza jeśli przebiegać będzie ona w pobliżu stref zamkniętych, strefy ograniczonego ruchu nr 1 czy też po ulicach, na których spodziewany jest wzmożony ruch pieszych, należy się liczyć z możliwością niezapowiedzianych zmian. Takie decyzje mogą być podjęte przez policjantów zabezpieczających dany rejon miasta i nie da się ich przewidzieć z wyprzedzeniem. Jeśli, na przykład piesi w dużej grupie zajmą nie tylko chodniki, ale i jezdnię, to policja może być zmuszona do wyłączenia z ruchu drogi, której pierwotnie nie planowano zamykać. Zachęcamy do …..


Ogłoszenia parafialne na XIV niedziele zwykłą – 03.07.2016

 • 4 lipca 2016

1. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj przypada święto św. Tomasza, apostoła, w poniedziałek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w piątek wspominamy św. Jana z Dukli, prezbitera. 2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. 3. Nieszpory dzisiaj o godz. 1530. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 4. W środę, 13 lipca, kolejne w tym roku, nabożeństwo fatimskie. Rodziny z Pietrzejowic prosimy o przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i niesienie jej w procesji. 5. W niedzielę, 17 lipca, po każdej Mszy św. w kościele, będzie spotkanie Przewodniczącego Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM z przedstawicielami rodzin, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów. Zostaną przekazane szczegółowe informacje na temat pobytu pielgrzymów. …..


Ogłoszenia Parafialne XXII niedziela zwykła – 28.08.2016

1. Kalendarz liturgiczny:

 • w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
 • w czwartek wspominamy bł. Bronisławę, dziewicę,
 • w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. Nieszpory dzisiaj o godz. 15:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W sobotę rozpoczęli swą posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Krzysztof Piechowicz, który przybył z parafii MB Królowej Polski w Krakowie - Bieńczycach i ks. Mieszko Ćwiertnia z parafii w Niegowici. Polecamy Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi i życzymy owocnej pracy.

4. Kończą się wakacje. Okazja do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku nauki codziennie pół godziny przed Mszą św. Chcemy z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. Zapraszamy na Msze św. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców.

5. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego:

 • w kościele o godz. 8:00 dla gimnazjum i szkoły podstawowej w Luborzycy i Kocmyrzów I,
 • Łuczyce w kaplicy o godz. 8:00,
 • Pietrzejowice w kaplicy o godz. 8:00,
 • Goszyce w kaplicy o godz. 9:15,
 • Maciejowice w szkole o godz. 9:15.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania kl. I, II, III gimnazjum. Rozpoczynamy rok przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

7. W niedzielę 4 września, XXIV Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 6:00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii i u p. Doroty Nowak z Łuczyc.

8. Spotkanie wyjeżdżających na Pielgrzymkę "Śladami św. Pawła" będzie w niedzielę, 4 września, po Mszy Św. popołudniowej.

9. 13 września kolejne nabożeństwo fatimskie. Rodziny z Wilkowa prosimy o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Maciejowic III za troskę o naszą świątynię i ofiarę 260 zł na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z Kocmyrzów - Kolejka.

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Jerzy Kaczmarczyk z Woli Luborzyckiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

12. W Księdze Syracydesa usłyszeliśmy: "Synu, z łagodnością wykonuj swe sprawy, a każdy, kto jest prawy, będzie cię miłował". Prośmy Boga o cierpliwość i dobroć serca, bo tego oczekujemy też od bliźnich.

29.08 - 04.09

Poniedziałek
 • 7:00 + Piotr Kaczmarczyk (int. od Gawełkowej i Zębalów)
 • 18:00 + Czesław Zawalonka (int. od żony i dzieci)
Wtorek
 • 7:00 + Piotr Kaczmarczyk (int. od pracowników firmy Thier i Galicja)
 • 18:00 + Zdzisław Krawczyk (int. od córki z mężem)
Środa
 • 7:00 + Leszek Korfel (int. od sąsiadów rodziny Kryusów)
 • 18:00 Nowenna
Czwartek
 • 7:00 + Stanisław Piotrowski (int. od brata Mariana z rodziną)
 • 18:00 + Piotr Kaczmarczyk (int. od siostry Heleny)
Piątek
 • 7:00 1. W intencji chorych
 • 7:00 2. + Leszek Korfel (int. od rodziny Dońców i Łędzkich)
 • 18:00 + Zdzisław Krawczyk (int. od żony)
 • 20:00 + Władysław Wójcik w 30 rocznicę śmierci, Jadwiga Wójcik w 25 rocznicę śmierci
Sobota
 • 7:00 1. W intencji chorych
 • 7:00 2. + Piotr Kaczmarczyk (int. od chrześniaka Stanisława z rodziną)
 • 18:00 W 35 rocz. ślubu Lucyny i Stanisława Krzyworzeka dziękczynna z prośbą o błog. Boże
Niedziela
 • 7:00 + Jan Wnęk 14 rocz. śmierci
 • 9:00 W 18 rocznicę urodzin Macieja o błog. Boże w dorosłym życiu
 • 11:00 + Zofia w rocz. śmierci, Wawrzyniec Białko
 • 16:00 + Józefa 6 rocz. śmierci, Józef Adamscy

Niedziela 3.07.2016
+ Zenon Wilk w 1 rocz. śm.

Środa 6.07.2016
+ Maria Muzyk (int. od rodziny Kwaterów i Szczałbów)

Niedziela 10.07.2016
W 18 rocznicę urodzin Grety i Wiktorii

Niedziela 17.07.2016
+ Janusz Kajta w 10 rocz. śm.

Środa 20.07.2016
+ Maria Muzyk (int. od rodziny Szmerek)

Niedziela 24.07.2016
+ Krzysztof Chmiel, zmarłych z rodziny Muchów

Niedziela 31.07.2016
+ Józefa Kwiecień (int. od wnuczki Anity z rodziną)

Środa 3.08.2016
+ Józefa Kwiecień (int. od Róży Różańcowej)

Niedziela 7.08.2016
+ Wacław, Jan, Kazimierz Kwatera

Niedziela 14.08.2016
+ Józef, Maria, Irena Kozik

Poniedziałek 15.08.2016
+ Jan, Helena, Janina, Stanisław, Janina

Środa 17.08.2016
+ Józefa Kwiecień (int. od uczestników pogrzebu z autokaru)

Niedziela 21.08.2016
W 25 rocznicę ślubu Anny i Łukasza, o bł. Boże, zdrowie

Niedziela 28.08.2016
+ Maria i Franciszek Stanek, zmarłych z rodziny Stanków

Środa 31.08.2016
+ Józefa Kwiecień (int. od uczestników pogrzebu z autokaru)

W przygotowaniu

Niedziela 3.07.2016
+ Cecylia Wilk (int. od rodziny Mikulskich)

Niedziela 10.07.2016
+ Cecylia Wilk (int. od rodziny Kaczmarczyków)

Czwartek 14.07.2016
+ Franciszek Gołąb w 40 rocz. śm., jego matkę Agnieszkę

Niedziela 17.07.2016
+ Cecylia Wilk (int. od Róży Różańcowej)

Niedziela 24.07.2016
+ Stanisław Krzywdziak (int. od rodziny Gołębiów)

Czwartek 28.07.2016
+ Krzysztof Rączka

Niedziela 31.07.2016
+ Cecylia Wilk (int. od rodziny Pawełek)

Niedziela 7.08.2016
+ Cecylia Wilk (int. od Danuty i Stanisława Kaczmarczyków z rodziną)

Czwartek 11.08.2016
+ Tadeusz Szatkowski (int. od Stowarzyszenia Kolibaby)

Niedziela 14.08.2016
+ Tadeusz Szatkowski (int. od Koła Gospodyń z Kocmyrzowa)

Poniedziałek 15.08.2016
+ Bogusław Korcala w 4 rocz. śm.

Niedziela 21.08.2016
+ Marcin, Mieczysław Florek

Czwartek 25.08.2016
+ Jadwiga Szczałba (int. od Danuty z rodziną)

Niedziela 28.08.2016
+ Tadeusz Szatkowski (int. od Koła Gospodyń z Pietrzejowic)

Niedziela 3.07.2016
+ Danuta Marzec, Jan Motłoch

Niedziela 10.07.2016
W 18 rocznicę urodzin Tomasza, o bł. Boże, potrzebne łaski

Środa 13.07.2016
+ Jolanta Machnik (int. od znajomych z Marszowic)

Niedziela 17.07.2016
+ Stefania Pałetko (int. od rodziny Farnów)

Niedziela 24.07.2016
+ Anna Kulesza

Środa 27.07.2016
+ Jolanta Machnik (int. od brata Andrzeja z rodziną)

Niedziela 31.07.2016
+ Stefania, Antonia, Stanisław Pałetko, zmarli z rodziny Pałetków (int. od Teresy z dziećmi)

Niedziela 7.08.2016
+ Jerzy Tomczyk (int. od rodziny Gołdynów i Ludwika Dońca)

Środa 10.08.2016
+ Jolanta Machnik (int. od rodzeństwa Marka, Agnieszki, Elżbiety i Ewy)

Niedziela 14.08.2016
+ Jerzy Tomczyk (int. od żony z synem Pawłem)

Poniedziałek 15.08.2016
+ Julianna, Andrzej Lech

Niedziela 21.08.2016
+ Józef Doruchowski (int. od Lucyny i Wiesława Struzików)

Środa 24.08.2016
+ Jolanta Machnik (int. od sąsiadów Pawlików)

Niedziela 28.08.2016
+ Jerzy Tomczyk (int. od syna Piotra z żoną i córkami)