Ogłoszenia parafialne XXVII niedziela zwykła – 02.10.2016

  • 9 października 2016

1. Kalendarz liturgiczny:

  • we wtorek wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu,
  • w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
  • w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2. Nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy o godz. 15:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tygodniu różaniec jest o godz. 17:30. Msza św. wieczorna o godz. 18:00.

3.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych z Komunią św. pojedziemy w piątek według ustalonego porządku. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 17:00.
Od godz. 19:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość prywatnej adoracji. Będzie też okazja do spowiedzi. Adorację zakończymy Mszą św. o godz. 20:00.

4. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania kl I gimnazjum w czwartek o godz. 16:00. Kl. II gimnazjum w sobotę: grupa I – 8:30; grupa II – 9:30.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

6.13 października będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rodziny z Woli Luborzyckiej prosimy o udekorowanie figury Matki Bożej.

7. W sobotę, 15 października planowany jest wyjazd do Częstochowy na napożeństwo w intencji Ojczyzny. Wyjazd o godz. 7:30 z parkingu przy kościele. Koszt ok. 30zł. Zapisy u p. Krystyny Morąg, p. Doroty Nowak i w zakrystii.

8. W sierpniu i wrześniu indywidualni ofiarodawcy złożyli na potrzeby naszego kościoła 10 250zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Lista ofiarodawców jest wywieszona w gablocie parafialnej.

9. Bóg zapłać mieszkańcom Pietrzejowic (Andrzej Korfel – Renata Wiss) za troskę o naszą świątynię i ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z Pietrzejowic (Jacek Kozik – Stanisław Gaweł)

10. W minionym tygodniu odszedł do Pana

  • + Elżbieta Kutkowska z Marszowic

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

11. Św. Paweł w swoim Liście zachęcał nas: „Zdrowe zasady, któreś posłyszał ode mnie, miej za wzorzec w wierze i miłości w Chrystusie Jezusie”. Nie wstydźmy się Ewangelii, prawo miłości niech będzie normą naszego życia.