Pielgrzymka Parafialna

 • 12 lutego 2017

Wilno – Troki – Rundale – Tarty – Tallin – Helsinki – Ryga – Augustów

Pielgrzymka Parafialna 16.09 – 24.09.2017 r.

Dzień 1: 16.09 (sobota)
Zbiórka górny parking przy Kościele godz. 6:30, zapakowanie bagaży, Msza Św. o godz. 7, wyjazd godz. 7:30. Przyjazd do Wilna wieczorem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

1(1)

Dzień 2: 17.09 (niedziela)
Śniadanie. Wyjazd do TROK i zwiedzanie: malowniczy Średniowieczny Zamek Gotycki położony na wyspie jeziora Gelwe, Cerkiew Prawosławna Narodzenia Przeczystej Bogurodzicy ze słynącym łaskami obrazem Matki Boskiej Trockiej, Kościół Farny Nawiedzenia Najświetniejszej Maryi Panny, ruiny zamku tzw. lądowego: Zamek na Półwyspie. Powrót do WILNA i zwiedzanie wileńskiej starówki wpisanej na listę UNESCO: Ostra Brama, Świątynia Unicka, Cerkiew Świętego Ducha, Kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński (z zewnątrz), Plac Kataralny, Kościół św. Anny i Bernardynów, najpiękniejszy Kościół Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3: 18.09 (poniedziałek)
Po śniadaniu przejazd do RUNDALE, zwiedzanie wspaniałego Pałacu Barokowego porównywanego z francuskim Wersalem, spacer ogrodzie. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4: 19.09 (wtorek)
Śniadanie. Przejazd do TARTU (drugie co do znaczenia miasto w Estonii), zwiedzanie: Plac Ratuszowy, Ratusz, Krzywa Wieża, Luterański Kościół św. Jana, Uspienski Sobór z XVIII w., Katedra, Most Anielski i Most Diabelski, Fontanna Studenckiego Pocałunku. Przejazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2
Dzień 5: 20.09 (środa)
Śniadanie. Zwiedzanie TALLINA: Górne Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, Parlament, Kościół Luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród średniowiecznych baszt obronnych m.in. Wysoki Herman i Gruba Małgorzata. Dolne Miasto. Średniowieczne ulice: Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 r. Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, Kościół św. Olafa. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6: 21.09 (czwartek)
Na śniadanie „suchy prowiant”, przejazd na prom, zaokrętowanie i wypłynięcie do Helsinek. Śniadanie na promie, zwiedzanie HELSINEK: przejazd do Soboru Uspienskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przepłynięcie tramwajem morskim na Suomenlinna – największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie fortyfikacji, powrót do miasta, spacer po Kouppatori. Panoramiczne (z autokaru) zwiedzanie historycznego centrum miasta: Plac Senacki z Katedrą Luterańską, Esplandi, Terminal Olimpijski, Park Kaivopuisto, przejazd nadbrzeżem, pchli targ, Bulevardi, ul. Mannerheima, teatr Szwedzki, Stockmann, Pomnik Mannerheima, Kościół w skale, Cmentarz Hietalahti, Pomnik Sybeliusa, Stadion Olimpijski, Opera Narodowa, Finlandia talo, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Główny Dworzec Kolejowy, Teatr Narodowy, Muzeum Ateneum. Przejazd do Portu, zaokrętowanie i przeprawa promem do Tallina, obiadokolacja na promie, przejazd na nocleg do hotelu.

3
Dzień 7: 22.09 (piątek)
Po śniadaniu wyjazd do RYGI, zwiedzanie: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych z Domem Wagi, zespół średniowiecznych tzw. Trzej Bracia, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Koci Dom, Katedra Domska, Kościół św. Jakuba, Parlament, Pomnik Wolności. Panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4

Dzień 8: 23.09 (sobota)
Po śniadaniu przejazd do Augustowa. Po drodze krótkie zwiedzanie (z zewnątrz) obiektów sakralnych: GÓRA KRZYŻY k. Szawli, CYTOWIANY i SZYDŁOWO, przejazd przez KOWNO do Augustowa, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8: 24.09 (niedziela)
Śniadanie, przejazd do portu w Augustowie, rejs statkiem do Studzienicznej tzw „SZLAKIEM PAPIESKIM”, powrót do portu i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Luborzycy w godz. nocnych

5

Cena: 1970 zł

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji
 • obsługę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie rozszerzone KL+NNW+choroby przewlekłe+bagaż
 • prom do Helsinek
 • rejs statkiem do Studzienicznej „Szlakiem Papieskim”
 • opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny.

Uwagi:

 • W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów oraz lokalnych zarządzeń.
 • Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników i system słuchawkowy Tour Guide należy przeznaczyć ok. 70 EUR
 • Ubiór wygodny i wygodne obuwie, peleryna, parasol, okulary przeciw słoneczne, nakrycie głowy.
 • Waluta EUR na własne zakupy, drobne na czas podroży (np. toaleta).
 • Do wyjazdu wystarczy dowód osobisty (lub paszport).
 • W czasie pielgrzymki zapewniona jest opieka duchowa Kapłana.
 • Czas Mszy świętych oraz innych praktyk duchowych uzależniony jest od szczegółowego przebiegu każdego dnia i będzie podawany na bieżąco.
 • Przy zapisie koniecznie należy podać imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy, adres zameldowania i datę urodzenia i wpłacamy 300 zł zaliczki.

Zapisy

 • u Ks. Proboszcza Tadeusza Majcher
 • lub u Elżbiety Niedzielskiej – Baran tel. 605 23 19 20, mail e.baran@skarpatravel.pl

>>> POBIERZ PROGRAM PIELGRZYMKI <<<

6