Wycieczka parafialna w Bieszczady

 • 10 maja 2017

BIESZCZADY  26-28 MAJ 2017

wycieczka parafialna

Dzień 1   26.05   piątek

Wyjazd z Luborzycy godz. 7.00. Spotkanie z przewodnikiem w Sanoku. Zwiedzanie Największego w Polsce Skansenu – ponad 180 drewnianych chat, sadyb, domków i świątyń z terenu dawnych Bieszczadów – ostatni kawałek Bojkowszczyzny w Polsce. Miasteczko Galicyjskie – Wspaniała rekonstrukcja dawnych małych miasteczek galicyjskich na terenie skansenu w Sanoku – podróż w przeszłość. Przejazd na sanocką starówkę: dziedziniec Zamku Królewskiego w Sanoku  i wieża widokowa z widokiem na dolinę Sanu i wzgórza Gór Słonnych. Spacer po płycie rynku sanockiej starówki,  ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka i  kościół franciszkanów. Przejazd do Zagórza na Via Dolorosę Bieszczadzkich Artystów – gdzie każda stacja Drogi Krzyżowej jest rzeźbą powstałą z rąk innego artysty. Romantyczne ruiny klasztoru w Zagórzu z ogrodem klauzurowym i 22 metrową wieżą widokową na Dolinę rzeki Osławy. Msza św. w Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu. Przejazd do obiektu noclegowego i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2   27.05  sobota

Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem. Przejazd Dużą obwodnicą Bieszczadzką do Majdanu – głównej stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej  i przejażdżka kolejką na trasie Majdan – Balnica – Majdan. Wizyta w pracowni ikon – VeraIkon – warsztacie, w którym dowiemy się wszystkiego o pisaniu ikon oraz o legendach Bieszczadów. Wizyta w bacówce w Bieszczadzkim Parku Narodowym – możliwość spróbowania górskich serów takich jak bundz, solan, ser huculski, redykołki czy oscypki. Zagroda Żubrów w Mucznem i spacer po torfowiskach wysokich. Przejazd przez Czarną – Polanę – Rajskie – Wołkowyję. Wizyta na wypale węgla drzewnego. Msza św. w dawnej cerkwi w Górzance – wspaniały ikonostas, jakiego próżno szukać w innym miejscach w Bieszczadach. Rustykalne płaskorzeźby tworzą wspaniałe ludowe arcydzieło (Parafia Rzym.-Kat. Wniebowstąpienia Pana Jezusa). Obiadokolacja i nocleg

 

Dzień 3

Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem. Wykwaterowanie z ośrodka noclegowego. Przejazd w okolice Zalewu Myczkowskiego. Przechadzka w Dolinie Martwego Sanu do legendarnego Cudownego Źródełka w Zwierzyniu. Zapora Solińska – spacer po koronie najwyższej tamy w Polsce. Godzinny rejs statkiem po Zalewie Solińskim przy dźwiękach „zielonych wzgórz nad Soliną”.  Czas wolny w Polańczyku – największym bieszczadzkim uzdrowisku, możliwość zamówienia obiadu w najlepszej restauracji regionalnej w Bieszczadach. Przejazd do Sanoka i msza św. u Franciszkanów (Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sanoku). Droga powrotna do Krakowa.

 

Świadczenia:

 • przejazd autokarem,
 • 2 noclegi w ośrodku wypoczynkowym w Lesku,
 • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
 • ubezpieczenie NNW,
 • opieka przewodnika przez 3 dni,
 • przewodnik w Skansenie,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • przejażdżka Bieszczadzką Ciuchcią,
 • rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Solińskim,
 • realizacja programu wycieczki.

 

Cena:    450 zł / osoba

 

Zapisy u P. Elżbiety Niedzielskiej-Baran z Łuczyc (605 231 920) i Ks. Proboszcza