Program pielgrzymki ZIEMIA ŚWIĘTA 17 / 18 – 25 września 2019 roku

  • 20 grudnia 2018

Śladami naszego Odkupiciela (8 dni samolotowo – autokarowa)


Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

1 dzień 17/18.09 (wtorek/środa) nocny przelot KRAKÓW – TEL AWIW
Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Krakowie – Balicach 17.09 o godz. 22.50. Odlot do Tel Awiwu 18.09 (środa) o godz. 00.50. Lądowanie w Izraelu o godz. 05.25.
(środa) HAJFA – NAZARET
Hajfa: Góra Karmel – sanktuarium Stella Maris. Zakwaterowanie w Nazarecie. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa, odnowienie przysięgi małżeńskiej. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, kościół św. Józefa, muzeum franciszkańskie i Nazaret z czasów Jezusa.

2 dzień 19.09 (czwartek).: JEZIORO GALILEJSKIE
Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Góra Ośmiu Błogosławieństw. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grocie Zwiastowania.

3 dzień 20.09 (piątek): GÓRA TABOR
Góra Tabor. Sanktuarium Przemienienia. Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora Zacheusza. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Wadi Qelt – panorama klasztoru św. Jerzego. Zakwaterowanie w Betlejem.

4 dzień 21.09 (sobota): JEROZOLIMA
Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, panorama Jerozolimy, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik, kościoły Zaśnięcia NMP i św. Piotra „in Gallicantu”.

5 dzień 22.09 (niedziela): BETLEJEM
Pole Pasterzy. Betlejem: Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6 dzień 23.09 (poniedziałek): JEROZOLIMA
Jerozolima: Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Zwiedzanie bazyliki Grobu i Kalwarii. Yad Vashem – muzeum martyrologii żydowskiej. Menora przed Knesetem.

7 dzień 24.09 (wtorek): JEROZOLIMA
Betlejem: Grota Mleczna. Jerozolima Centrum Informacji Chrześcijańskiej – muzeum Grobu. Ormiańska katedra św. Jakuba. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Grobu.

8 dzień 25.09 (środa): TEL AWIW – KRAKÓW
Jerozolima. Abu Ghosz – jedno z trzech biblijnych Emaus. Lod – grób św. Jerzego. Jafa – kościół św. Piotra. Odlot do kraju o godz. 21.15. Lądowanie w Krakowie o godz. 24.00 i zakończenie pielgrzymki.


CENA PIELGRZYMKI (podana cena zawiera wszystkie opłaty)
1800 zł i 640 USD oraz 100 USD (płatne po przylocie do Izraela)

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt
wynosi 100 zł

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ

  • przelot na trasie Kraków-Tel Awiw-Kraków
  • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)
  • zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)
  • autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych, system nagłaśniający
  • wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim
  • ubezpieczenie, przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

– Codziennie odprawiana jest Msza święta
– Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie
– Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski
– Kapłani zabierają albę i białą stułę

Organizator:

Zrzut ekranu 2018-12-21 o 00.03.40


Wersja PDF wraz z dodatkowymi informacjami