IV LUBORZYCKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

  • 6 stycznia 2019

Dziś, po raz czwarty w historii, ulicami parafii przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem „Niech stąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi… Tej Ziemi!”.

IMG_7045

Barwny pochód wyruszył o godzinie 10:30 z parkingu przy Centrum Kultury i Promocji w Baranówce i przeszedł w kierunku kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy, gdzie o godzinie 11:00 odbyła się msza święta odprawiona przez ks. Krzysztofa Piechowicza.

IMG_7019

Liturgię poprzedziło złożenie symbolicznych darów przed Świętą Rodziną przez Trzech Mędrców – Kacpra, Melchiora i Baltazara. Następnie uczestnicy pochodu odśpiewali kolędy i wysłuchali tekstu wprowadzającego w obchody Uroczystości Objawienia Pańskiego.

IMG_7054

Po świątecznej liturgii wręczono nagrody laureatom konkursów organizowanych przez redakcję „Krzyża Luborzyckiego” (II edycja konkursu na bożonarodzeniową szopkę oraz comiesięczny konkurs dla dzieci). Zebranych zaproszono także do dalszego świętowania – wspólnego kolędowania oraz degustacji potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

IMG_7055

Tegoroczny Orszak Trzech Króli zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich z Luborzycy przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Goszyc, Stowarzyszeniem Kreatywnych Seniorów „Jesienny Liść” oraz redakcją „Krzyża Luborzyckiego”. Wydarzenie współfinansował Urząd Gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy.

IMG_7030

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest jednym z najstarszych świąt ustanowionych przez Kościół. Wydarzenie to posiada głęboką symbolikę zawartą w darach (złoto, mirra, kadzidło), oraz w przedstawieniu Mędrców – osób z różnych stron świata, co podkreśla uniwersalność zbawienia, niezależnie od narodu, warstwy społecznej czy rasy.

M.R.