Pielgrzymka parafialna BIESZCZADY

  • 13 lutego 2020

Dzień 1: 01 maja, piątek BRAMA BIESZCZADÓW

Zbiórka na parkingu k. kościoła godz. 06:15, wyjazd godz. 06:30. Spotkanie z przewodnikiem BP PAWUK w Sanoku godz. 11. Zwiedzanie największego w Polsce Skansenu: ponad 180 drewnianych chat, sadyb, domków i świątyń z terenu dawnych Bieszczadów. Miasteczko Galicyjskie – wspaniała rekonstrukcja dawnych małych miasteczek galicyjskich na terenie skansenu w Sanoku – podróż w przeszłość. Przejazd na sanocką starówkę: dziedziniec Zamku Królewskiego w Sanoku i wieża widokowa z widokiem na dolinę Sanu i wzgórza Gór Słonnych. Spacer po płycie rynku sanockiej starówki, ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka i kościół franciszkanów. Msza święta w Sanoku. Przejazd do Zagórza na Via Dolorosę Bieszczadzkich Artystów – gdzie każda stacja jest rzeźbą powstałą z rąk innego artysty. Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu z ogrodem klauzurowym i 22 metrową wieżą widokową na dolinę rzeki Osławy. Przejazd do obiektu noclegowego i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 02 maja sobota BIESZCZADZKI KLASYK

Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Majdanu koło Cisnej – głównej stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Przejażdżka bieszczadzką ciuchcią na trasie Majdan – Balnica – Majdan lub Majdan – Przysłup – Majdan. Zobaczymy klimatyczny, zabytkowy już budynek stacji kolejowej, małe przesympatyczne wagoniki, przejazd lasem poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata. Wizyta w bacówce w Bieszczadzkim Parku Narodowym – możliwość spróbowania górskich serów takich jak bundz, solan, ser huculski, redykołki czy oscypki. Przechadzka na wycieczkę górską na Połoninę Caryńską lub inną wybraną trasę lub przejście po płaskim terenie np. do cerkwi w Łopience lub Bacówki Pod Małą Rawką. Wnętrze cerkwi w Górzance – Msza Święta w tej cerkiewki wybranej ze względu na unikatowy klimat oraz niepowtarzalny ikonostas: zachował się bowiem jedyny w Bieszczadach i niezwykle rzadki w Karpatach w formie rustykalnych płaskorzeźb w miejscach kanonicznych ikon. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 03 maj niedziela ZIELONE WZGÓRZA nad SOLINĄ

Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem. Wykwaterowanie z ośrodka noclegowego. Wizyta w Polańczyku – największym bieszczadzkim uzdrowisku z punktem widokowym na wzgórzu Kiczerka z piękną panoramą Zalewu Solińskiego i otaczających je zielonych wzgórz. Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. Godzinny rejs statkiem po Zalewie Solińskim przy dźwiękach „zielonych wzgórz nad Soliną”. Zapora Solińska – spacer po koronie najwyższej tamy w Polsce. Przejazd w okolice Zalewu Myczkowskiego. Przechadzka w Dolinie Martwego Sanu do legendarnego Cudownego Źródełka w Zwierzyniu lub spacer do górskiego rezerwatu na wzgórzu Koziniec z pięknym punktem widokowym na kamieniołomie w Bóbrce. Przejazd do Komańczy – miejsca internowania Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, który zostanie beatyfikowany 7 czerwca 2020 r., zwiedzanie klasztoru ss. Nazaretanek. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Luborzycy ok. godz. 21.

Cena: 520 zł/osoba + bilety wstępów 70 zł/osoba

Cena zawiera:

Przejazd autokarem, 2 noclegi w DW HALICZ (pokoje 2 osobowe z łazienkami ), 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka przewodnika 3 dni, przewodnicy w skansenie w Sanoku, opłata peronowa na Stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, ubezpieczenie NNW.