Opiekunem Róż Różańcowych jest ks. mgr Łukasz Wielocha.
Gorąco zachęcamy do przyłączania się do Róż i kontaktu z księdzem. Kilka róż potrzebuje jeszcze uzupełnienia o nowych członków.
Wymiany tajemnic różańcowych odbywają się raz w miesiącu w każdą I-wszą sobotę po Mszy Św. o godz. 18:00. O 17.30 jest różaniec.
Różaniec to jest Ewangelia, którą głosimy za pomocą tajemnic różańcowych – jest to rozważanie tajemnic życia Jezusa, Maryi i Kościoła. Różaniec jest i ratunkiem, i lekarstwem dla świata.
„Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka, jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła, jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca.“ św. Jan Paweł II
Róże żywego różańca są wspólnotą modlitewną założoną przez Pauline-Marie Jaricot w XIX wieku. Jej celem jest odmówienie całego różańca przez 20-stu członków róży, po jednej tajemnicy (dziesiątku różańca) na każdą osobę. Tajemnicę rozważa się indywidualnie w dowolnej porze dnia w wyznaczonych intencjach. Łącznie 20 osób odmawia jeden cały różaniec dziennie. Wszystkich członków róży dotyczy taka sama zasługa jakby odmówili cały różaniec. Nieodmówienie tajemnicy nie oznacza grzechu, a utratę zasługi.
W naszej parafii funkcjonuje sześć róży różańcowych, jedna męska i sześć żeńskich.
Członkowie Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, osiem razy w roku, mianowicie:
- w dniu przyjęcia do Żywego Różańca,
- Narodzenia Pana Jezusa (25 XII),
- Ofiarowania Pańskiego (2 II),
- Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (25 III),
- Zmartwychwstania Pańskiego (zgodnie z kalendarzem liturgicznym),
- Wniebowzięcia Matki Bożej (15 VIII),
- w święto Królowej Różańca świętego 7 października.
- oraz Niepokalanego Poczęcia Maryi (8 XII).